Kwiaty są czymś więcej niż tylko dekoracją domu

przez | 2 sierpnia, 2021
roślina

Kwiaty poprawiają samopoczucie psychiczne i zdrowie fizyczne

Kwiaty to najpopularniejszy prezent w Stanach Zjednoczonych. Według badań kwiaty mogą pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego i zdrowia fizycznego.

Naukowcy odkryli, że osoby, które otrzymały kwiaty, rzadziej zgłaszały problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja lub lęki, niż osoby, które ich nie otrzymały. Kwiaty pomogły również w zdrowiu fizycznym i dobrym samopoczuciu biorców, zmniejszając ból i poprawiając jakość snu.

Tylko jedna czwarta osób, które otrzymały kwiaty, zgłosiła konieczność odbycia dodatkowej wizyty u swojego lekarza rodzinnego w czasie, gdy brały udział w badaniu, w porównaniu z jedną trzecią osób, które nie dostały żadnych kwiatów.

Kwiaty ślubne

Nasze domy są bardziej żywe dzięki roślinom i kwiatom

Rośliny i kwiaty są dobre dla naszego zdrowia psychicznego. W rzeczywistości mogą uczynić nas szczęśliwszymi, zdrowszymi i bardziej produktywnymi.

Wiadomo, że kwiaty w kuchni zmniejszają poziom stresu. Zapewniają również zachwycający, kojący zmysły aromat. Obecność roślin w salonie lub sypialni ma ogromny pozytywny wpływ na nastrój i poziom energii.

Rośliny są nie tylko korzystne dla ludzi, ale także pomagają zwiększyć produktywność w miejscu pracy. Badanie przeprowadzone przez NASA wykazało, że rośliny domowe znacznie poprawiają jakość powietrza i zmniejszają zmęczenie psychiczne.